Тәлімгермен сабақ. Кәсіби маманнан Мастер-класс

Әрқашан студенттердің бойындағы барлық уақытта қажетті және өндірістің перспективалық талаптарын ескеретін бірқатар қасиеттерді қалыптастыру үшін жас мамандарды даярлаудың жаңа тәсілдерін талап етеді:

– өндірістік және технологиялық тәртіпке тәрбиелеу;

– жабдыққа, құралдарға, жұмыс орнын жабдықтауға ұқыпты қарауды үйрету;

– алған теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана білу;

– кәсіпті игеру және өндірістік біліктілікті одан әрі арттыру үшін қажет емес көлемде терең және берік теориялық білімді қалыптастыру.

Бұған біздің колледжде дәстүрге айналған тәлімгерлермен сабақтар ықпал етеді. 2024 жылғы 12 маусымда осындай сабақ К-21-ТПАжБ тобында КТ08 модулі бойынша тасымалдау құрылғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары тақырыбы бойынша қауіпсіздік техникасы мен еңбекті қорғау талаптарын сақтау бойынша өтті. Конвейерлік тасымалдау-азық-түлік, жиһаз, металлургия, ауылшаруашылық, тау-кен және басқа кәсіпорындардың технологиялық желілері арқылы шикізат пен дайын өнімді жылжытудың ең тиімді әдісі. Сол өнімділікке байланысты өнеркәсіптік қауіпсіздік құбырларды ықтимал қауіпті жабдыққа жатқызады. Техникалық ақаулар мен персоналдың жарақат алу қаупін азайту үшін транспортерлердің жұмысына еңбекті қорғау және өнеркәсіптік қауіпсіздік бойынша бірқатар талаптар қойылады.

Жұмыстарды қауіпсіз жүргізу ССКӨБ АҚ қызметінің басым бағыты болып табылады. ВШТ-2 конвейерінің машинисі Соколовская Афонина, Евгения Сергеевна конвейердің жұмысы кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ететін құрылғыларға егжей-тегжейлі тоқталды. Топ студенттері қызығушылықпен тыңдап, сұрақтар қойды. Алынған білім жақын арада пайдалы болды, сол себептен балалар өндірістік практикаға барады. Білім алушылардың пікірінше, өндіріс өкілдерімен мұндай кездесулер-сабақтар маңызды және қажет, өйткені олар «алғашқы ауыздан» өндірістік қызмет туралы білуге көмектеседі.

Арнайы пәндер оқытушысы

Бабенко Мария Михайловна