«ЕСКЕ АЛУ ҚОРҚЫНЫШТЫ, ҰМЫТУ МҮМКІН ЕМЕС»

Жыл сайын 31 мамырда бүкіл Қазақстан халқы өткен ғасырдағы саяси қуғын-сүргін мен ашаршылық құрбандарын еске алды. Біздің мемлекет қудалаудың жазықсыз құрбандарын ақтау, тарихымыздың қараңғы беттерін объективті және мұқият зерттеу жұмыстарына үлкен мән береді. Мәселен, «Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне» орай танымдық кездесу өтті: Біздің колледждің бірінші курс студенттеріне арналған «Рудный қалалық мемлекеттік мұрағаты» КММ ұйымдастырған «Еске алу  қорқынышты да, ұмыту да мүмкін емес». Тарихтағы бастапқы кезеңдердегі – оқиғаларға тікелей қатысушының өмір жолының деректерін қамтитын түпнұсқа құжат болып табылатын ақпаратты білуге мұрағатшы Шомаева Айсулу Кенжешевна көмектесті. Өйткені, өз халқының, елінің және жалпы адамзаттың өткен оқиғаларын білу-әрбір қазақстандықтың борышы. Рудный политехінің студент жастары өз халқының өткенімен танысу арқылы біз қоғамның көптеген мәселелерін түсініп, шеше алатынымызды, қателіктерден аулақ болып, әділ мемлекет құра алатынымызды түсінеді.